Meble kuchenne – trendy na 2012


Jak urządzić kuchnię? Prezentujemy najważniejsze trendy w aranżacji kuchni. Jednym z nich jest kuchnia w kolorze czerwonego wina. Podobno meble kuchenne w tym kolorze podbiją kuchnie w 2012 roku. Co się zmieni w projektowaniu kuchni? Na pewno meble kuchenne, które mają piąć się pod sufit, być bez uchwytów i udawać meble z salonu. Co jeszcze nowego w urządzaniu kuchni? Zobaczcie, kilka głównych trendów.

Kuchnię idealną cechuje funkcjonalność i estetyka. W takiej kuchni mieszczą się obok siebie trzy podstawowe strefy operacyjne (gotowania, zmywania oraz przechowywania). Wygodna kuchnia posiada minimum 80-centymetrowy blat roboczy i dwa źródła światła (główne podsufitowe i punktowe nad blatem). Jeżeli ogranicza ją mały metraż, szafki kuchenne zostają przedłużone do sufitu, a w narożnikach pojawiają się obrotowe kosze lub specjalne szuflady. Kuchnia połączona z salonem wymaga oszczędności formy (tak by nie zdominowała pokoju gościnnego). W większych kuchnia może uwodzić intensywnymi barwami, zdobieniami frontów, wolno stojącym piecem. Modna aranżacja kuchni lubi też przeciwieństwa: kuchnia urządzona w stylu klasycznym domaga się towarzystwa metalicznej mozaiki lub kolorowej tapety, a kuchnia w wersji nowoczesnej tęskni za postarzaną cegłą. I co najważniejsze: współczesna kuchnia nade wszystko pragnie uprzyjemnić ci codzienne gotowanie. O ostatecznym charakterze aranżacji kuchni decydują dodatki – dekoracje ścienne, kolorowe szkło, przetwory dumnie prezentujące się na półkach.
Aranżacja kuchni: modne meble kuchenne

Nowoczesna kuchnia jest funkcjonalnie i wizualnie połączona z salonem. Jadalnia jako oddzielne miejsce powoli znika, coraz częściej jest przedłużeniem kuchni i łącznikiem pomiędzy nią a pokojem. Obecnie kuchnię traktujemy jak scenę, a gotowanie jak pokaz. Jeden z ważniejszych trendów 2012 roku w urządzaniu kuchni to zabudowa kuchenna w kolorze czerwonego wina. Meble fornirowane gwarantują satynowy, stonowany efekt. Okleina z połyskującego laminatu optycznie powiększa przestrzeń, odpowiada za nowoczesny charakter kuchni. Aby złagodzić intensywny kolor szafek kuchennych, postaw na biały blat. Chcesz, by czerwień nabrała głębi? Wybierz blat w odcieniu dębu lub z czarnego konglomeratu.

Z nową kuchnią w nowy rok – zabudowy kuchenne na 2012.

Trendy w wyposażeniu  kuchni w 2012 roku

 

Źródło: www.urzadzamy.pl