Kuchnia w 2017 roku – jakie trendy królują?

Mogłoby się wydawać, że w przypadku projektowania wnętrz trudno mówić o corocznych trendach. Oczywiście design np. kuchni się zmienia, ale czy tak dynamicznie? Naturalnie, że tak. Sekret tkwi też w szczegółach. Nie chodzi o to, by każdego roku diametralnie zmieniać swoją kuchnię – czasem wystarczy pomyśleć o modyfikacji detali lub niewielkiej części. Bo zmiany są dobre, prawda?

Kolory ziemi

kuechnie trendy 2017

W 2017 roku bieli mówimy zdecydowanie NIE. Od teraz na topie są wszelkie szarości, brązy, beże, aż po czerń. Natura nie tylko tyczy się kolorów, ale również materiałów. W tym roku w kuchniach dominują drewno, kamień a nawet skóra. Źle się czujesz w otoczeniu tego typu kolorów? Spokojnie. Znajdzie się też coś dla zwolenników nieco bardziej szalonych rozwiązań. Otóż od pewnego czasu modne są kuchnie dwukolorowe. Zwykłe była to łączona biel z naturalnym drewnem. Połączenie eleganckie i ciepłe, ale już mało oryginalne. Teraz na czasie są kuchnie kolorowe. I to dosłownie. Każdy front w innym kolorze. Co myślicie o takich tęczowych połączeniach?

Koniec ery zabudowanych kuchni?

meble kuchenne 2017

W ostatnich latach dominowały kuchnie całkowicie zabudowane. Dosłownie – szafki od podłogi aż po sufit. Wszystkie zamykane, zero otwartych półek. Zdecydowanie jest to bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Jednak niektórzy zarzucali takich kuchniom surowość, a wręcz… „laboratoryjność”. Dlatego w tym roku w kuchniach królują otwarte półki i szafki. Na pewno takie rozwiązanie wymaga porządku, ale nadaje też kuchni lekkości i osobistego charakteru.

Innowacja, technologia, postęp

Nawet w kuchniach stylizowanych na lata 60 można, a przede wszystkich warto, zastosować nowoczesne rozwiązania. Mamy tu na myśli m.in. elektrycznie otwierane szafki, a dla mniej zaawansowanych – chociaż ciche domykanie. Prawdziwą rewolucją już od kilku lat stały się szafki cargo. I te i w tym sezonie będą na topie. To zdecydowane MUST HAVE. Kuchnia to nie tylko meble, ale też sprzęt. Płyty indukcyjne od kilku lat goszczą w polskich kuchniach, ale od niedawna na rynku pojawiły się również indukcyjne płyty gazowe. Temu innowacyjnemu rozwiązaniu mówimy TAK.

Designerskie detale

kuchnie - trendy 2017

Chociaż kuchnia 2017 to ciągle prostota i elegancja, to ożywiają ją designerskie dodatki. Żółty zlew, nietypowy okap, stylowy kran, kolorowa listwa wykończeniowa, kolorowa lodówka lub szkło dekoracyjne. To detale, które nadadzą naszej kuchni nutkę indywidualizmu, a także nieco przełamią surowość.

Pomimo panujących trendów, pamiętajmy, że kuchnia to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Zwłaszcza miłośnicy kulinarni. Dlatego trendy trendami, ale najważniejsze abyśmy się w niej dobrze czuli. Nawet jeżeli nie jest w kolorach ziemi i nie ma szafek cargo, ale co rano pachnie w niej świeżo zmieloną kawą, a wieczorem dobrą kolacją, to na pewno jest to najlepsza kuchnia!

Więcej inspiracji znajdziesz na http://www.studiogusta.pl/inspiracje/