Jaki typ kuchni wybrać?

Drewniane drzwi szafek kuchennych są idealnym dodatkiem do każdego stylu wystroju pomieszczenia. Począwszy od  nowoczesnych, tradycyjnych, wyjątkowych, absolutna uniwersalność  mebli drewnianych jest po prostu niezrównana do innych materiałów. Piękno drzwi szafek kuchennych, które są wykonane z drewna jest faktem, ten materiał daje bardzo ciepłą i przytulną atmosferę w pomieszczeniu, dzięki czemu bardzo przyjemnie się w nim przebywa. Można to osiągnąć z naturalnego drewna.
Inną korzyścią z wykorzystania drewna do szafek kuchennych jest wszechstronność połączenia z wieloma innymi materiałami dla różnych spojrzeń. Drewno to wspaniały materiał, który pasuje bardzo dobrze z różnymi metalami, szkłem, tkaninami i tworzywami sztucznymi. Połączenie dwóch lub więcej z tych materiałów natychmiast oferuje wizualne zainteresowanie drzwiami szafy i resztą wystroju kuchni.
Choć większość ludzi ma stosunkowo gładkie drzwi szafek kuchennych, inni wolą mieć je bardziej jako akcent lub główny punkt. Działa to bardzo dobrze ze stosunkowo prostymi  ścianami i minimalnymi ozdobami w całym pomieszczeniu, w przeciwnym razie może stać się przytłaczające i stracić swój urok.
Dekoracyjne akcenty natychmiast zmieniają wygląd drewnianych drzwi szafek kuchennych. Aby uzyskać lepsze wyobrażenie o pewnych zmianach lub uzupełnień, które mogą być wprowadzone do konkretnego stylu, rozważyć należy następujące kwestie:

Nowoczesny

Bardziej współczesne projekty kuchenne są zazwyczaj dość proste i wolą wykorzystać geometryczne kształty, linie proste i miękkie krzywe. Proste linie i gładkie powierzchnie są zalecane, wraz z drobną mieszanką drewna. Stal nierdzewna, mosiądz polerowany i szklane lub metalowe przedmioty są wspaniałymi  dodatkami.

Rustykalny

Rustykalna kuchnia jest jedyną, która wymaga trochę pracy, aby uzyskać doskonały wygląd. Wykończenie szafek, dodanie rustykalnych opraw żelaznych, uwzględniając dodatkowe elementy naturalne będzie dodawać atmosfery. Kamień naturalny na podłodze, kosze z wikliny, drewniane siedzenia i ławki będą wyglądać ładnie.

Bistro lub Café

Wygląd bistro lub kawiarnia jest kolejnym popularnym wyborem dla wielu ludzi, którzy szukają czegoś wyjątkowego w swoim domu. Kurtyny kawiarniane, to twórczy sposób, aby ukryć zawartość. Styl Bistro czyli siedzenia rattanowe i meble z kutego żelaza oraz  wysoki połysk drewnianych szafek kuchennych wypełniają doskonale wygląd. Drewno może mieć akcenty żelaza które mają niepowtarzalny wygląd dekoracyjny.