Ekstrawagancja w kuchni

Nie zawsze było łatwe rozróżnienie pomiędzy meblami kuchennymi, które są podstawowymi, tanimi czysto funkcjonalnymi i tymi, co kosztują niebotyczne kwoty pieniędzy ze wszystkimi funkcjami z najlepszych wzorów, materiałów najwyższej klasy z luksusowymi ozdobami takimi jak marmurowe lub granitowe blaty oraz z najnowocześniejszymi  innowacjami  technologicznymi wraz z zintegrowaną kuchenką, kuchenką mikrofalowa, elektro-mechanicznymi urządzeniami utylizacji odpadów, audio / video systemów, internetowych zintegrowanych urządzeń stacji komputerowych i  telewizyjnych.

W rzeczywistości, ekstrawaganckie meble kuchenne to dziedzina bardzo zamożnych, których budżet pozwala na kupno najdroższych dostępnych. Pamiętamy retro style lat sześćdziesiątych, szafy, wykończenia drzwi z środków przezroczystych, szklanych. Były one rzadkie w porównaniu do średniej jakości mebli kuchennych dziś i miały niewiele. Były one jednak funkcjonalne, jak chodzi o zapewnienie miejsca do przechowywania żywności i pracy górnej części i stanowiły satysfakcję i spełnienie wymagań średniej rodziny. Co dziwne widzimy podobne kuchnie  w minimalistycznych stylach  z mniejszych szafek na wysokości oczu. Na blaty kuchenne mogą być użyte granity lub marmury, kuchnie same mogą być bardzo drogie, ponieważ są one  z najnowszych projektów kuchennych i stanowią innowacje. Te kuchnie są w górnym segmencie rynku mebli kuchennych.


Z drugiej strony możemy analizować surowość stałych mebli kuchennych z drewna i zobaczyć, że taniej jest je kupić niż nowe w  stylu retro i zapewniają lepszy stosunek jakości do ceny.

Zamówione meble kuchenne mogą być zarówno ekstrawaganckie i surowe w zależności od tego, co klient chce. Wielu kojarzy ekstrawagancję  poza normalnymi wymaganiami w każdej kuchni. Istnieje jednak sposób osiągnięcia tego pozorną dychotomią. Instalując indywidualnie wybrane szafki kuchenne można projektować i tworzyć własne zamówienie  które jest zarówno ekstrawaganckie lub surowe. Metoda ta osiąga mieszankę obydwu skrajności i może być bardzo skuteczna w dostarczaniu mebli kuchennych, które łączy przepaść pomiędzy ekstrawagancją i surowością.