7 porad dotyczących aranżacji kuchni.

Niezależnie od tego, jak wygląda Twoja kuchnia, tradycyjnie czy nowocześnie, musi być praktyczna, aby stać się przyjemnym miejscem. Szafy, stoły, urządzenia lub półki,  wszystkie one muszą być umieszczone tak, aby można uzyskać żądaną przestrzeń. Zacznij planować swoją kuchnię w kategoriach przestrzeni, patrząc na istniejące meble kuchenne – zwłaszcza te, które nie mogą być przesuwane, a następnie użyj własnej kreatywności, aby rozwijać wyjątkowy styl dla każdej potrzeby.

Kuchnia może być najbardziej osobistą z wszystkich pomieszczeń w domu, a zarazem częścią centralną domu, wtedy wiadomo, że rodzina i znajomi, którzy przyjdą do Was będą kierować się prosto do kuchni.

Przy rozpoczęciu projektowania kuchni, czy od podstaw lub jako re-design, trzeba myśleć o rzeczach, które są dla Ciebie ważne podczas korzystania z jej  przestrzeni, pomyśl  jaką jesteś osobą, która będzie jej używać! Prosty i tani, sposób, aby dać Twojej kuchni nowy powiew życia malując ją. Ale co, jeśli ten pomysł nie cieszy was bardzo i nadal chcecie zmiany? Cóż, istnieje kilka  innych sposobów, aby uzyskać pożądany efekt.

Jeśli  chcesz  tradycyjny wystrój można kupić nowe zasłony,  zmienić tkaniny lub pójść w kwiatowe, owocowe lub haftowane wzornictwo z żywymi odcieniami  pomarańczy, czerwieni . Zapewnią  nowe spojrzenie na twoją kuchnie. Akcesoria takie jak obrusy, rękawice, ręczniki, półki wiszące, pudełka na chleb, sól / pieprz garnki również mogą się przyczynić się do poprawy wyglądu twojej kuchni. Jeśli budżet pozwala, można również zastąpić elektronikę co da nowego wyglądu. W miejscu starego ekspresu, na przykład, kupić nowy w kolorze pomarańczowym (czerwony, zielony), aby podkreślić kolory zasłon.

Jeśli sztuka i kreatywność są częścią twojej pasji i myślisz, że masz to, czego potrzeba, można spróbować dostosować własne akcesoria kuchenne! Proste drewniane pudełko może być dodane do powierzchni roboczej do przechowywania chleba, ale również może stać się dziełem sztuki! Inne naczynia kuchenne takie jak garnki, patelnie, sztućce, czajniki, naczynia, etc. wyglądają dobrze ze stali nierdzewnej – mają czyste linie i dadzą twojej kuchni stylowy wygląd.

Istnieje 7 porad dotyczących aranżacji kuchni, które pozwoli Ci zacząć gotować jak najszybciej:

  •     Lokalizacja Meble kuchenne: Meble najlepiej ułożone w trójkąt, aby zaoszczędzić więcej przestrzeni,
  •     Podłączenie do wody i gazu
  •     Gdzie umieścić płytki: W obszarze pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami kuchennymi.
  •     Wykończenia: Wybierz najlepsze produkty na jakie można sobie pozwolić, aby uzyskać najlepszą jakość.
  •     Kolory i odcienie: Nie wybieraj kolorów i mebli tylko dlatego, że są modne, często te wychodzą z mody tak szybko jak przychodzą! Powinny być wybrane w zależności od własnego osobistego stylu.
  •     Dla pozycji magazynowych: Zalecamy wybrać wszystkie elementy od tego samego dostawcy mebli kuchennych. Jednocześnie pamiętaj, że jest ważne nie zaśmiecanie przestrzeni  wieloma urządzeniami, z których nie korzystasz często. Rozważ wszystkie oferowane przechowywania i dostosuj je do swojej przestrzeni.
  •     Akcesoria i dekoracje: Jeśli chodzi o akcesoria, nie kupuj drogich elementów dekoracyjnych i urządzeń, które nie zostaną wykorzystane. Pamiętaj, że przestrzeń kuchni musi być użyteczna, a także piękna.

Kuchnia powinna być przede wszystkim dobrze przemyślana. Praktyczne rozwiązania pozwalają zaoszczędzić czas i przestrzeń.

Funkcjonalna kuchnia! Pamiętaj, aby przyjrzeć się dokładnie, co masz w zakresie urządzeń elektrycznych, przestrzeni szafy i wszelkich innych mebli. Użyj całego dostępnego miejsca, aby Twoja kuchnia była bardziej przyjazna dla użytkownika!

Przestronna kuchnia! Twoja kuchnia powinna być na tyle obszerna, aby umożliwić przeprowadzenie różnych kulinarnych czynności. Ale jeśli przestrzeń jest bardzo duża to może być trudno znaleźć różne rzeczy, które potrzeba w trakcie gotowania. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w kuchni, pomyśl o przedmiotach, które mogą być składane lub przechowywane z dala jak składanym stole. Zmienić rozmiar półek, co daje wrażenie większej przestrzeni w kuchni i upewnij się, że szafki nie są umieszczone zbyt wysoko bo możesz nie być  w stanie uzyskać dostępu do rzeczy, które są w środku.